Jak vymakat SEXY břicho II. díl

V minulém článku jsem psala o tom, jak břišní svaly správně cvičit, na co se v tréninku zaměřit a čemu se naopak vyvarovat. Tak, abyste svojí snahu maximálně zefektivnily a vybudovaly si na břiše pěkné sexy svalíky. To je ale pouze první část. Abyste výsledky opravdu mohly vidět, ohmatat je, radovat se z nich a pyšnit se jimi, je třeba břicho vyrýsovat. Nebo… nazývejme raději věci pravými jmény. Prostě shodit ten neestetický špek, který všechnu tu krásu schovává! A jelikož není samozřejmě možné hubnout jen na břiše (nikdy není možné hubnout jen na nějaké partii), znamená to zhubnout celkově.

A to je téma dnešního článku. Jak vyrýsovat břicho a zhubnout s dlouhodobým výsledkem.

Redukčních diet najdete v časopisech a na internetu doslova tisíce. Na téma hubnutí toho byla napsána spousta. Co ale doopravdy, DOOPRAVDY funguje? Tuším, že už jste nějakými pokusy prošly. A důvod, proč čtete tenhle článek, je pravděpodobně ten, že úspěšné nebyly.

Já si troufám říct, že pro vás mám zaručené řešení, jak se konečně ke zdárnému výsledku dobrat a shozená kila si udržet. V první řadě je ale třeba přestat věřit na zázraky, vzít zodpovědnost do vlastních rukou a jít na to s rozumem. Pokud jste na tohle připravené, můžete číst dál.

Inspirovat se můžeme u mužů. Všimly jste si už taky, že oni mnohem snáze dosahují výsledků, co se týče hubnutí a při rozumném jídelníčku si štíhlou postavu i snadno udržují? Jeden z důvodů je ten, že mají cca 20-25x více testosteronu než mi ženy. To jim zaručuje větší objem svalů a menší podíl tukové hmoty v těle.

Druhý důvod je (nerada to jako žena říkám), že jsou v ohledu stravování rozumnější než my ženy. Jí tolik, kolik jejich tělo potřebuje. Jen velmi málo kdy trpí poruchami příjmu potravy. A nedělají například to, že by k obědu chrumtali suchý salát a následně večeřeli tabulku čokolády zajídanou zmrzlinou s brekem a výčitkami. 

katy-blazcikova-sexy-bricho

Nebo že by každé ráno jeli hodinu kardia na lačno ve snaze ty hříšné večerní kalorie odčinit. A další podobné krávoviny, ke kterým mi ženy máme tendence. Jednoduše, se v tomhle ohledu chovají víc racionálně a méně emocionálně. To jenom my žijeme v neustálém strachu, že z každého sousta navíc ztloustneme a že každou kostičku čokolády musíme vyběhat. No, moc se nám ale tyhle teorie neosvědčují.

Strach z jídla, strach z tuků, strach ze sacharidů, všemožné restrikce a hladovění jsou mezi ženskou populací široce rozšířené. Protože spousta z vás si pořád myslí, že čím méně budete jíst, tím štíhlejší budete. Ale to lež jako věž! V důsledku téhle víry si tak akorát zaděláváte na problémy, programujete své tělo na ukládání tuků, vytváříte si závislost na sladkostech, podléháte záchvatovitému přejídání, neustále se točíte v kruhu přísných diet a jo-jo efektů a máte negativní nebo obsesivní vztah k jídlu. Protože vaše tělo se přirozeně brání. A přes všechno to trápení štíhlá postava nikde. Poznáváte se? Tak není už na čase něco změnit??!

pufovana-spalda-s-lesnimi-plody-a-domaci-zmrzlinou

Jídlo je váš spojenec, ne nepřítel. Slouží k tomu, aby vám dodávala palivo. Energii pro tělesné funkce, každodenní činnosti od šťourání v nose až po trénink v posilovně. A právě obzvlášť pokud jste aktivní a cvičíte, potřebujete jíst víc než ostatní. Když budete své tělo správně živit, bude zdravé ve všech ohledech, včetně správně fungujícího metabolismu, který využívá přijatou energii z jídla k přeměně na energii. Je mu fajn, nežije ve strachu, že ho zase budete mořit hlady nebo se ho snažit uštvat hodinami kardia a ono bude muset bojovat o holý život a taky si raději všechno škudlí do (tukových) zásob.

Největší sranda na tom je, že je to tak jednoduché! Až se někdy divím, že tolik lidí (včetně mě v minulosti) nedokáže tyhle základní fakta pochopit a přijmout. Jezte vyváženě. Dejte tělu dostatek kalorií, bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, minerálů, vody, vlákniny a ono bude prosperovat! Budete se cítit skvěle, energicky a na venek budete i báječně vypadat! Protože přirozený stav vašeho těla je štíhlost. Ne vyhublost, ne obezita, ale štíhlost.

Ano, pokud máte teď nějaký podkožní tuk navíc a chcete se ho zbavit v kratším čase (třeba abyste viděly, jak se vám se správným tréninkem daří vybudovat ty břišní svaly :-)), je třeba být v kalorickém deficitu. Ale stačí mírný. Trošku ubrat z talíře a trošku víc se hýbat. Nemusíte a ani byste neměly dělat extrémy, které jsou jenom cestou do pekel, kde budete nadosmrti nešťastná bečka sádla, nenávidějící své tělo a závislá na čokoládě :-/ Promiňte mi ten výraz, ale je to prostě tak 🙂

Tohle pochopení mě samotné doslova změnilo život. Teď učím svoje klientky, jak si získat k jídlu zdravý přátelský vztah a dosáhnout tak tělesného zdraví, psychické pohody a zároveň krásné postavy.

vege-bulky-s-tofu-a-spenatem

Pokud i vy toužíte po změnu k lepšímu, chcete na sobě opravdu zapracovat a mít konečně to vyrýsované sexy bříško, mám pro vás dobrou zprávu. Je to možné! Protože když to dokázali jiní, vy můžete rozhodně taky! A není žádný důvod o tom pochybovat. Krásná postava není pro vyvolené. Ale pro ty, kteří jsou ochotní převzít zodpovědnost, být rozumní, disciplinovaní a důslední. Pokud jste na tohle připravená, mám tu něco pro vás…

Co byste řekly na detailní tréninkový a stravovací plán pro ženy zaměřený na vybudování a vyrýsování břicha, který vás krok po kroku naučí všechno, co jsem zmiňovala v tomhle a předchozím článku? 6 týdnů, během kterých můžete udělat významný pokrok. Pokud se vám ta představa líbí, už jí můžete brát jako skutečnost 😉

e-book-hvezdne-bricho-co-je-uvnitr-novy

Nová členská aplikace

Konečně lifestyle u kterého vydržíš! Fitness aplikace pro ženy, kterou budeš mít pořád po ruce ve svém mobilu a bude tě motivovat na každém kroku tvojí cesty.


Štítky

diety, fitness výživa, metabolismus


Mohlo by se vám také líbit

Zdroje bílkovin na rostlinné stravě

Zdroje bílkovin na rostlinné stravě

Vlog – NAPUMPUJ ZADEK ZA 25 MINUT | ZACVIČ SI SE MNOU v reálném čase

Vlog – NAPUMPUJ ZADEK ZA 25 MINUT | ZACVIČ SI SE MNOU v reálném čase
  • {"email":"E-mailová adresa je neplatná","url":"Adresa webových stránek je neplatná","required":"Chybí požadované pole"}
    >