Pečený batát s bylinkovým žervé

Batáty jsem si v poslední době velice oblíbila. Jednak jsou to teď společně s rýží a fazolemi jediné sacharidy, které před soutěží jím, a jednak mi moooc zachutnaly. Mám ráda potraviny, které mají sami o sobě výraznou a specifickou chuť. Ta nasládlá batátová si mě získala. Už jen ten název – batáty, zní tak nějak noblesně. 🙂 No a ještě díky obsahu karotenoidů mají krásnou jasně oranžovou barvu, která září na talíři. No a jí se přece i očima. 🙂

Mám ráda jednoduché recepty. A tenhle mezi ně rozhodně patří. Jen je třeba počítat s trochu delší dobou pečení. Ale když si dáte batáty do trouby, můžete si jít v klidu dělat jinou práci a nemusíte se o nic starat.

Tento pokrm je dietní, ale zároveň skvěle zasytí. Dodá vám kvalitní sacharidy a bílkoviny zároveň. Naprosto ideální jídlo po vydatném tréninku.

peceny-batat-s-prilohou

2 porce, příprava 10 minut, pečení 1h 15 minut

Ingredience

- 2 střední batáty (2 x 250 g)

- 1 balení (200 g) tofu natural 

- šťáva z 1/2 citronu

- 1/2 bílé cibule

- nasekané čerstvé bylinky – pažitka, petrželka, bazalka,...

- sůl, pepř

peceny-batat-plneny-zerve

Předehřejeme troubu na 200 stupňů. Batáty omyjeme a zabalíme do dvou vrstev alobalu. Každý zvlášť. Necháme je péct přímo na mřížce 50-60 minut. Otestujte propíchnutím nožem. Když jsou už hezky měkké, vyndáme je a necháme ještě zabalené v alobalu dojít alespoň 15 minut.

Mezitím si připravíme přílohu a žervé. Tofu, citrónovou šťávu, sůl, cibuli a pepř dáme do misky a rozmixujeme na krém. Vmícháme nasekané bylinky. Jako příloha se nejlépe hodí fazolky na česneku nebo čerstvý salát.

Rozbalíme opatrně batát z alobalu, přendáme ho na talíř a podélně nakrojíme hlubokou rýhu. Opatrně ho rozevřeme, uvnitř posolíme a naplníme připraveným bylinkovým krémem z tofu.

Tip: Pokud chcete jídlo ještě o level povýšit, posypte plněný batát na sucho opečenými kešu oříšky a nasekanou jarní cibulkou.

Přidáme přílohu a podáváme.

Nutriční hodnoty na 100 g:

Energetická hodnota (kcal)

Bílkoviny (g)

Tuky (g)

Sacharidy (g)

304

21

8

42

Nová členská aplikace

Konečně lifestyle u kterého vydržíš! Fitness aplikace pro ženy, kterou budeš mít pořád po ruce ve svém mobilu a bude tě motivovat na každém kroku tvojí cesty.


Štítky


Mohlo by se vám také líbit

Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Kávové a malinové tiramisu

Kávové a malinové tiramisu
{"email":"E-mailová adresa je neplatná","url":"Adresa webových stránek je neplatná","required":"Chybí požadované pole"}
>