Buffiny (batátové muffiny)

Nevím, jestli kamarádíte s batáty a pravidelně je zařazujete do svého jídelníčku, ale já si tedy tyhle oranžové brambory s nasládlou chutí zamilovala už před několika lety a strašně ráda si s nimi jídelníček zpestřuju. Vynikající jsou jako příloha, ale napadlo vás připravit je na sladko? Když z nich uděláte pyré, dají se krásně využít do různých těst jak na palačinky, lívance, tak i na pečení. Krásně pokrm osladí, dají mu specifickou batátovou chuť a krásnou oranžovou barvu 🙂 Jeden takový receptík pro vás dnes mám! Je absolutně jednoduchý. Kromě batátů stačí jen další 2 ingredience a koření + příměsi podle vaší aktuální chuti 😉 A z výsledku budete určitě nadšení jako já!

Tyhle buffiny, jak jsem je nazvala, jako zkratku pro batátové muffiny, jsou krásně nadýchané jako peřinka, ale zároveň vláčné, i když obsahují minimum tuku. Skvěle se hodí jako před nebo po tréninkové jídlo a když je doplníte čokoládou a oříšky, tak třeba jako snídaně nebo vydatnější svačinka.

Ingredience na 12 malých buffinků:

- 500g batátů

- 80g rýžové mouky

- 4 vajíčka

- 1 zarovnaná lžíce skořice

- 1 lžíce kypřícího prášku

- 60 kapek čokoládové stévie Zdravý den

Batáty uvaříme na páře do měkka a necháme vychladnout. Umixujeme je s ostatními ingrediencemi a máme základní směs, do které můžeme dle chuti vmíchat nasekané ořechy (doporučuju pekanové) a/nebo hořkou čokoládu.
Nalijeme těsto do silikonových formiček a pečeme na 200 stupňů dokud na povrchu nezezlátnou. Záleží, jak velké máte formičky. Já mám malé a pekla jsem asi 15-20 min.

Můžete je jíst ještě vlažné nebo studené. Chutnají báječně tak i tak. Pokud si je upečete jen ze základní směsi, můžete ještě na teplé dát trochu hořké čokolády a kokosového másla, jako jsem to udělala já. Nebo si připravit frosting z kokosového krému, kakaového prášku, proteinu a sladidla. Nebo třeba udělat čokoládový krém z hedvábného tofu jako jsem dávala do čokoládového dortu. Tohle už je variabilní a záleží na vás. Já zkoušela všechny uvedené varianty a výsledek byl pokaždé moc dobrý a všichni zúčastnění si šmakovali 😉

Většinou si jako 1 porci servíruju 3 kousky.

Nutriční hodnoty - 1 buffin (ze základní směsi)

Energetický hodnota (kcal)

Bílkoviny (g)

Tuky (g)

Sacharidy (g)

68

3,4

1,9

13,8

Napsat komentář 2 komentářů