Co jíst pro růst svalů na rostlinné stravě

Znáte to, bavíte se s jiným fitness nadšencem o cvičení a zmíníte se, že nejíte maso. Ani mléčné výrobky, ani vajíčka. “A kde bereš bílkoviny?” bude určitě jedna z vět, kterou, jste-li na rostlinné stravě a cvičíte, občas uslyšíte. A jak na tuto otázku odpovědět? A co vlastně dělat proto, aby svaly rostly, aniž bychom museli na náš životní styl rezignovat?

Veganská strava obsahuje spoustu chutných zdrojů bílkovin. A je jich tolik, že je můžete střídat, dle libosti, a jen tak se jich nepřejíte. Podívejte se jim na zoubek třeba v těchto 3 článcích.

zdroje-bilkovin

Zdroj: Shutterstock

Sojovy-tempeh

Zdroj: Shutterstock

plnena-papaja-s-kokosem-ovocem-a-orechy

A pokud by vám nestačily luštěniny, tofu, seitan a další, vždycky můžete sáhnout po rostlinném proteinovém prášku. Jak si vybrat ten správný? Který je vhodnější do krémové kaše a který naopak chutná výborně jen tak s vodou rozmíchaný na drink? V přehledu těchto článku se dozvíte vše, co potřebujete.

odmerka-konopneho-proteinu

Zdroj: Shutterstock

Tak co, má ještě někdo pochyby, že rostlinná strava je chudá na bílkoviny? 🙂

Nová členská aplikace

Konečně lifestyle u kterého vydržíš! Fitness aplikace pro ženy, kterou budeš mít pořád po ruce ve svém mobilu a bude tě motivovat na každém kroku tvojí cesty.


Štítky


Mohlo by se vám také líbit

Celistvé potraviny

Svíčková omáčka se seitanem

{"email":"E-mailová adresa je neplatná","url":"Adresa webových stránek je neplatná","required":"Chybí požadované pole"}
>