Cibulačka

Máte v zimě obavy z bacilů, které se šíří všude kolem? Stačí si dát pořádnou misku téhle cibulové polévky a už si na Vás jen tak nějaký bacil nepřijde! A není nad to přijít ze zimní procházky a dát si horkou polévku. Zahřeje na těle i na duši a chutná prostě báječně!

cibulacka-s-opecenym-chlebem

4 porce, příprava 10 minut, vaření 60 minut

Ingredience

- 3 bílé cibule

- 3 červené cibule

- 3 žluté cibule

- 4 stroužky česneku

- 2 čl šalvěje

- 1 l zeleninového vývaru (1 l vody + bujón nebo zeleninové koření)

- 3 PL lahůdkového droždí

- 2 čl oleje

- 4 krajíce (rohlíky) staršího pečiva

cibulacka-s-opecenym-chlebem-detail

Ve větším hrnci nebo nejlépe wok pánvi si rozpálíme olej, ve kterém necháme asi dvě minuty provonět prolisovaný česnek se šalvějí. Cibule nakrájíme nebo nakrouháme na plátky, přidáme do pánve, lehce posolíme, popepříme a vaříme pod pokličkou na mírném plameni 30 minut. Hlídáme, aby se nám nepřipalovala, případně mírně zakápneme vodou. Potom odkryjeme poklici a necháme vydusit za občasného míchání ještě 20 minut. Vlijeme vývar a povaříme ještě 10 minut na mírném ohni.

Mezitím si rozehřejeme troubu, pečivo nakrájíme na kostičky a na plechu vyloženém pečícím papírem upečeme do zlato-křupava. Polévku sundáme z plamene a přimícháme lahůdkové droždí.

Podáváme a doprostřed stolu dáme misku s chlebovými krutóny, aby si každý nasypal do polévky dle libosti. Tak si nechte chutnat! 😉

Nová členská aplikace

Konečně lifestyle u kterého vydržíš! Fitness aplikace pro ženy, kterou budeš mít pořád po ruce ve svém mobilu a bude tě motivovat na každém kroku tvojí cesty.


Štítky


Mohlo by se vám také líbit

Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Kávové a malinové tiramisu

Kávové a malinové tiramisu
{"email":"E-mailová adresa je neplatná","url":"Adresa webových stránek je neplatná","required":"Chybí požadované pole"}
>