Banánovo-datlové muffiny

Pořád si myslíte, že různé buchty a bábovky se dají udělat jen za použití tuny oleje a vajec? Ráda bych Vás vyvedla z omylu. Můžete udělat muffiny či korpus na dort z celozrnné mouky, bez vajec a oleje slezené datlovým sirupem a přesto budou chutnat báječně! Jako tip na ověření Vám předkládám tyhle banánové muffínky s ořechy, po kterých se u nás jen zaprášilo. 🙂

Díky dobrým tukům v oříškách, složeným sacharidům z celozrnné mouky a jednoduchým cukrům z datlí, datlového sirupu a zralých banánů, dostanete po ránu dávku energie na celé dopoledne.

bananovo-datlove-muffiny-s-kokosem

12ks, příprava 10 minut, pečení 30 minut

Ingredience

- 150 g celozrnné pšeničné mouky

- 100 g polohrubé pšeničné mouky

- 120 ml rýžového (či jiného rostlinného) mléka

- 35 g datlí

- 50 g vlašských ořechů

- 90 g datlového sirupu

- 3 střední ultrazralé banány

- 1 PL kypřícího prášku

- 1 čl skořice

- 1/2 čl soli

- 70 g jablečného pyré nebo jablka

- kokosový olej na vymazání formiček

- nasekané ořechy nebo kokos na ozdobu

Troubu předehřejte na 180 stupňů. V jedné míse smíchejte mouku s kypřícím práškem, skořicí a solí. Ve druhé míse zase rozšlehejte mléko s datlovým sirupem, jablečným pyré (nebo v mléku rozmixujte oloupané jablko) a rozmačkanými banány. Obsah obou mís dobře promíchejte a přidejte nasekané datle a vlašské ořechy.

Formu na muffiny vytřete zlehka olejem a těsto nalijte do 12 komůrek. Vršek každého muffínka ozdobte nasekanými ořechy nebo kokosem. Vložte do trouby a pečte dozlatova asi půl hodiny.

Po vyjmutí z trouby zkontrolujte špejlí, zda jsou dobře propečené i uvnitř. Nechte je 10 minut vychladnout ve formě a poté je vyndejte na mřížku či velký talíř vedle sebe, aby se z nich odpařila pára a nechte je zcela vychladnout. Po bytě se Vám bude linout božská, banánová vůně!

Poznámka: Když pečete muffiny takto bez přidání oleje, dávejte těsto raději do vymazané formy přímo než do papírových košíčků. Vypadá to sice hezky, ale muffiny by se Vám ke košíčku připekly a těžko byste je dolovaly ven. Půlka by Vám zůstala přilepená na papíru a to by byla škoda. Věřte mi, mluvím z vlastní, nemilé zkušenosti.

Původní recept z Vegan fat free kitchen ZDE.

Nová členská aplikace

Konečně lifestyle u kterého vydržíš! Fitness aplikace pro ženy, kterou budeš mít pořád po ruce ve svém mobilu a bude tě motivovat na každém kroku tvojí cesty.


Štítky


Mohlo by se vám také líbit

Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Kávové a malinové tiramisu

Kávové a malinové tiramisu
{"email":"E-mailová adresa je neplatná","url":"Adresa webových stránek je neplatná","required":"Chybí požadované pole"}
>