Nemám silnou vůli

Často od lidí slýchám: „Já ti tak závidím tu tvoji pevnou vůli!“ Řeknu vám ale pravdu. Já ve skutečnosti vůbec pevnou vůli nemám.

V minulosti jsem se mnohokrát snažila ji využívat, ale POKAŽDÉ jsem selhala! Ať to bylo dodržování přísné diety, snaha donutit se jít 3x denně na kardio, dodržovat tréninkový plán, který mě nebavil, chodit do práce, která mě otravovala a bránila mému růstu,… Vždycky jsem unavená a deprimovaná skončila. A i když jsem se pokoušela zkoušet to znovu a znovu, vždycky to dopadlo stejně. A tak jsem si vypěstovala záchvatovité přejídání, zavinila únavovou zlomeninu a přestala mít ráda posilovnu a ve výsledku i sama sebe.

women-with-muscles

Zlobila jsem se na sebe, že jsem slaboch! Že nemám tu VŮLI jako ostatní. Tolik jsem si přála jí mít a dokázat sama sobě i ostatním, že dokážu to či ono. Ale vždycky jsem dřív nebo později podlehla tlaku. Tomu tlaku, který jsem sama vytvářila na sebe. Cítila jsem se ztracená, nesvobodná a měla jsem pocit, že nemám kontrolu nad sebou ani svým životem. Že nikdy nemůžu být úspěšná.

ovesna-kase-s-ovocem
Co je to ale ve skutečnosti síla vůle? Vždyť už z toho názvu je to jasné – SÍLA VŮLE je doslova to, jak moc velký nátlak vydržíte, než ta vůle povolí a praskne. To znamená, že na ni něco tlačí. A nátlak nikdy není nic příjemného.  Znamená to, že se snažíte dělat to, co vás ve skutečnosti netěší, nebaví a způsobuje deprivaci. Proč? Protože chcete dosáhnout CÍLE. A věříte, že ten cíl znamená vaše štěstí a úspěch. Proto stojí za to teď trpět a sosat sílu vůle až z paty, abyste „TAM“ byli šťastní. Otázka je, jestli ten cíl je opravdu to pravé štěstí a ne jen chvilková radost.

Já se po mnoha takových selháních a zklamáních rozhodla, že už sílu vůle používat nechci, protože pro mě nefunguje. A tak jsem začala hledat jiné způsoby. Přestala jsem se snažit žít život někoho jiného.

be-yourself

Nyní raději dělám, to co mě baví, to co mi jde a dělá mě šťastnou každý den. Nepotřebuju vůli, stačí mi síla motivace – radost je má motivace. A díky tomu, že to, co dělám mě baví a jde mi, jsem naladěná sama na sebe, jsem k sobě upřímná a mám se ráda. Cítím se svobodná.

katty-workout
Ano, i já mám svoje cíle, ale i kdyby nevyšly, nevadí, protože můj pocit štěstí na nich už není závislý. Mám ho díky tomu, co dělám teď, v tuhle chvíli a každý den. Stejně tak jsem otevřená novým možnostem, příležitostem a nemám pevné plány. Dávám možnost i tomu, že mé cíle se můžou změnit. A to je mnohem větší zábava než na něčem lpět.

be-true-to-yourself
Nemusí to být vaše životní idea, ale je to ta MOJE. Jak tomu říkají světoví leadeři – „Žít ve flow.“

Napsat komentář 6 komentářů